Wednesday, March 2, 2016

Tavaline prooviaeg

Tavaline prooviaeg võib toimuda ka tavapärasest erinevates kohtades. Näiteks eelmisel nädalal oli meie tavapärasele prooviajal vallavanema vastuvõtt vabariigi sünnipäeva puhul. Seega ei olnud võimalik meil saalis proovi teha. Polnud mõtet ka samal ajal mujal katsetada, sest kõik poleks ikka saanud proovi tulla - Ene korraldas, Reet kajastas ja mina nautisin vastuvõttu. Muide, meie Taimi sai ühe kolmest valla tähtsamast autasust. Nimelt AS Jats sai valla tänuplaadi. Palju õnne Taimile ja ta võitluskaaslastele tubli töö eest! Peale selle, et meid saali harjutama ei lastud, meid ei kutsutud ka lavale esinema. Aga tegelikult on see täiesti normaalne, sest eelmisel aastal me alles esinesime ja lisaks meile on veel ca 29 tantsurühma vallas.
Kõike ülaltoodud arvesse võttes võtsime harjutuspäevaks neljapäevase õhtupooliku ning prooviruumiks oli meile Märjamaa gümnaasiumi saal. Sel korral oli meil Grete haigestunud, siis tuli tantsida 11-kesi. Ikka nagu tavaliselt - soojenduseks "Ei me ette tea". Seejärel teadsime küll ette, et tantsida tuleb läbi kogu naistepeo repertuaar. Üllatav, kui palju pisiasju hakkab välja tulema, kus me oleme tähelepanu pööranud ühele asjale ja selle kõrval mõne olulise liigutuse ära mugandanud. Ikka leidub mõni, kes on kahtlema hakanud, kas liikumine on õige, siis Karin otsib välja targa raamatu ja oma märkmed ja saame lõpuks jälile, kuidas siis ikkagi õige on. Lihvimist ja parandamist jagus terve proovi aja. Tegelikult on tantsutoorikud juba sellised, et hakkab looma. Kui selle voolavuse ja ühtluse ka juurde saaks, siis oleks päris tantsu moodi tantsud.
Viimane proov oli oma tavalisel ajal ja tavapärases kohas. Juba tavapäraselt puudus ka Grete, kelle palavik ei taha kuidagi taanduda. Läheb keeruliseks tantsudes joondumiste puhastamine, kui kõik pole kohal, kuid me oleme oskajad inimesed ja kõik on lahendatav. Ja Grete on osav tüdruk, küll hakkama saame! Üle hulga aja tegime päris soojendust ja see oli ka päris meeldiv vaheldus "Eks me ette tea" tantsule. Kuigi sellest viimasest me ei pääsenud. Tantsisime selle ikka paar korda läbi, sest Karin otsis alternatiivset lõpetamist. Nii me siis jätsime lõpukeerutuse ära ja selle asemel voorvalsitasime platsilt minema. Seejärel tuli jälle naistepeo tantsud kõik riburada läbi tantsida. Püüdsime "Viire takka" liikumist sujuvamaks saada ning üleastumisel käte tööd ühtlustada. "Tujukal lainel" joondumist ja jooksmist puhastada, "Leidmisel" püüdsime rütmi leida. Vahele tegime mõtete puhastamiseks ühe "Muhu kannanööri" ja siis hoopis teisest maailmast "Simmanipolka". Nimelt on ju ikkagi maakonnapidu ka tulemas, siis ei saa neid tantse, mis seal repertuaaris on, ka päris unustada. Kuna Marget rivis pole, siis tuli mul uus koht ära katsetada. Ene, kes mu selja taga selles tantsus oli, see ei saanud naeru pidama. Esimese jalaheitega pahvatas ta naerma, sest ta jalg käis mu õla kõrgusele. Eks see jalg käis tal enne sama kõrgelt, kuid Marge on minust ikka jupikese pikem, seega Marge õlani polevat tal jalg kunagi kerkinud. Aga see tants tahabki rõõmsat emotsiooni ning itsitav Ene sobis selle tantsuga oivaliselt kokku.
Lõpetuseks tegime veel paar korda "Äiu-äiu" läbi. Muidu vast oleks odavamalt saanud, kuid küll me magasime alguse maha, seejärel sõitsime liiga vara sisse, seejärel liikusime liiga ette, siis vedasime ringi loperguseks jne jne. See aga tähendas hilisest tunnist ja väsinud vaimust hoolimata uuesti alustamist ja korrektselt lõpuni tantsimist. Pole hullu, küll me varsti oskame!

No comments:

Post a Comment