Wednesday, January 13, 2016

Head 2016. aastat!

Ei olnud selle aasta alguses pikka passimist, sest kõik jõuludel ja aastavahetusel kogunenud kilod tuleb maha tantsida. Ega enne ei saa esinema minna, kui seelikud jälle vabalt selga passivad! Tegelikult pole see asi midagi nii hull, lihtsalt sel aastal on nii maakonnapidu kui ka naiste tantsupidu,  omandatavat repertuaari on tavapärasest rohkem ning pole aega lebotada. Seega kogunesime juba 5. jaanuaril rahvamajja, et mitte pikka tantsimatut vahet tekitada. Kuna oli täiesti lubatud aeg veel uueks aastaks parimat soovida, siis me seda kohe väga usinalt tegimegi - ikka kallistus ja hea soov igale kohalolijale ja saabujale. Siis meenus Enele, et meil on kahelt jõuluesinemiselt kogunenud kingitusi, mis tuleb enne realiseerimistähtaja lõppu ära tarvitada, siis tegime ka väikese pikniku saalipõrandal soojenduse asemel. Seejärel tegime Grete päevakese vanemaks ning saigi proov alata. Hakkasime põhjalikult naistepeo tantsudega tegelema. Olime ju viimased proovid keskendunud jõuluesinemisteks tantsude lihvimisele, seega suvised tantsud olid tahaplaanile jäänud. Nüüd keskendusimegi suviste tantsude puhastamisele. Lõppkokkuvõtteks arvas Karin, et järgmisel nädalal peame üles saali peeglite ette pääsema, et me ise saaksime ka näha, mil käte liikumist ühtlustada, mil sammu puhastada. Ene vaatas targast raamatust järele, selgus, et paar nädalat on meil võimalik galeriis pool trenni läbi viia, teine pool oleme jälle saalis.
Jõudiski kätte "peegliproov". Kogunesime ikkagi suures saalis, selgus, et enamusel oli meelest läinud, et proovi algus on galeriisse planeeritud. Seega saalis kogunemine oli ainuõige otsus. Kui kriitiline mass koos ning aeg kuklasse hingamas, siis kolisime korrus kõrgemale. Alustasime kohe "Äiu-äiuga", sest siin on palju puhastustööd vaja teha. Kahjuks sammaste vahel on ruumi vähe ning laiutada eriti ei saanud. Korralikke käetõmbeid või sirutusi polnud võimalik teha, samuti ei mahtunud äärmised tüdrukud end peeglist vaatama. Tegime siis erinevaid variante - tantsisime tantsu täies mahus läbi, harjutasime ainult kombinatsioone, tantsisime kolmekaupa ette jne. Ikka selle nimel, et kõik ikka saaksid oma peegeldust näha ja sealt õppida, mis hästi, mis parandamist vajab. Loomulikult sai ühtlustada kogu rühmaga käte liikumist ning esirida sai näha, mida tagumine rida sissetulekul teeb :) Kui kõik olid ennast peeglist ära saanud imetleda, siis kolisime suurde saali tagasi, kus võtsime ülejäänud tantsud käsile. Kui muu on ok, siis seda "Tujukal lainel" jooksu ei saa kätte. Ikka lähevad jalad segamini, rõhuline samm tuleb liiga hilja meelde, kaks rõhulist kombinatsiooni lõpus ununevad täiesti. Pole midagi - ikka hopseri ette ja uuesti jooksma, küll muusikaga, küll ilma. Korra tegime läbi ka "Viire takka", et see ei ununeks, puhastama ei hakanud, sest Karinil oli meiega veel üks plaan. Nimelt peab ta naistele maakonna peoks ühistantsu tegema "Ei me ette tea" laulule. Thea Paluoja oli selle sisse laulnud ja Karin oli siis kodus laulu kuulanud ja nuputanud, kuidas selle järgi tantsida saaks. Meie siis olime katsejänesteks. Kahjuks oli Karin pabermaterjalid koju unustanud, seega püüdis ta mälu järgi meid liikuma panna. Küll tulime usse vedades voorvalsiga  publikust, küll lava kõrvalt platsile. Publikuks olid korra seinalambid, siis aga tühi toolirida. Katsetasime ühte ja teist jalga alustamist. Proovisime ringide moodustamist, siis natuke tantsu ka kuni esimese refrääni lõpuni, kuid ikka oli midagi valesti. Juhtus ikka nii, kui laul pole tantsuks mõeldud - küll hangusime seisma, küll jäi aega puudu, sest laulja oli muusikaga suhteliselt vabalt ringi käinud. Päris keeruline oli, peaks ütlema. Ei kujuta ette, mis kooriga veel saab. Meenus eelmise maakonnapeo "Kel üle, siis ütelgu", mil enne kiiret tantsuosa olime sunnitud vähem kui pooleks taktiks lihtsalt jalg õhus hangunult seisma. :) Tuletame taas meelde klassikalisi ütlusi - tantsijat muusika ei sega, seega pole hullu midagi, küll mingi lahenduse leiame!
Proov lõppes taas tähistamisega. Selgus, et Külli oli Enele kirja saatnud, kus teatas, et tal ja Reet 3-l täitub 10. tööjuubel. Ene nägi kirja telefoni vahendusel ja arvas, et see on kõikidele sussisahistajatele läinud. Meile aga oli tööjuubelipidustused täielikuks üllatuseks. Õnnitlesime juubilare, tänasime Karinit ning muljetasime pika proovi lõpetuseks natuke veel pidulauas (OK -  põrandal).  Järgmist kohtumist ei tulegi kaua oodata, sest juba sel laupäeval on meid ja maakonna teisi tantsunaisi õpetamas Tiiu Pärnits. Kerget jalga!

No comments:

Post a Comment